BİZ KİMİZ

“Bir resim kelimesiz bir şiirdir,” der şair Horace. Haklıdır da. Zira farklı sanat dalları birbirlerini daima beslerler. Bu yüzden edebiyat mimariden, tasarım şiirden ve heykelcilik tiyatrodan ayrı düşünülemez. Yayın hayatına 2017’nin sonunda başlayan Hokkadan bu inanç üstüne kurulu bir çağdaş edebiyat sitesi. Bu sebeple Hokkadan’da çeşitli yazarlarla yapılan röportajlar ve edebiyat hakkında eğlenceli makaleler bulabilirsiniz. Bunların yanı sıra sanatçılarla, mimarlarla, tarihçilerle, kitapçılarla ve bize değer katacaklarına inandığımız kişi ve yerlerle yapılan, edebiyat ve yaratıcılık odaklı söyleşilerin keyfini çıkarabilirsiniz.

Keşfetmeye hazır mısınız?

Kurucular

 Zeynep Şen 

Zeynep Şen bir edebiyat ajanı, yazar ve çevirmen. Kendisi Amerika’daki Word Link Ajansı’nın bir parçası olmanın yanı sıra Sabit Fikir ve Varlık Dergileri’nde köşe yazarı. Kendisi Hokkadan’ın genel yayın yönetmenidir.

Aslı Arduman

Aslı Arduman, freelance editörlük ve çevirmenlik yapmakta ve Minoa Kitabevi’nde çalışmakta. Geçmişte İstanbul’da basılıp dağıtılan bağımsız bir dergi olan XOXO The Mag’de (http://www.xoxothemag.net/) çalıştı. Uluslararası üne sahip çeşitli yazarlarla yaptığı röportajları www.asliarduman.com‘da bulabilirsiniz.

Yazarlarımız

Sanem Bozkurt

Sanem Bozkurt, 2013 yılında altKitap öykü ödülünü kazandu. Öykü kitabı “Kravatlı Mavi Sakal”(2015) Ayizi Yayınları tarafından yayınlandı. Röportaj, makale ve öyküleri altZine.net, Çevrimdışı İstanbul, Karahindiba ve Kil Tablet Öykü’de yayınlandı.

İrem Bilkin

İrem Bilkin 30 yıla yaklaşan iş hayatında uluslararası şirketlerde ve okullarda yönetici asistanı olarak çalıştı. 2010 yılında profesyonel olarak akademik ve edebi çeviriler yapmaya başladı. Halen kariyerine bu doğrultuda devam etmekte. Marmara Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği mezunu ve Warwick Üniversitesi’nden İngiliz Kültürü üzerine lisansüstü diplomasına sahip.

Bülent Tunga

Bülent Tunga 1975 yılında Samsun’da doğdu. Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi’nde Sosyoloji ve Siyaset Bilimi alanlarında tamamladı. Sonrasında yurtiçi ve yurtdışında kültürel çalışmalara, Avrupa Birliği ve Kalkınma konularında yüksek lisans ve akademik çalışmalarına devam etti. Şu anda AB, Yüksek Öğrenim ve Proje Yönetimi alanlarında çalışıyor. 2012’den beri Aslı Çakır Yılmaz ile evli; 09.02.2017’de doğan Kerem adından bir oğlu var. Sinema, edebiyat ve müzik üzerine yazıyor. Son dönemde ilgi alanlarına ‘gezi’ ve ‘şehir’ yazıları da eklendi.

Ömür Bayramoğlu

Mimar Sinan Üniversitesi Sanat Tarihi ve Arkeoloji Bölümünden 1997 yılında mezun olan Ömür Bayramoğlu onaltı yıl boyunca yerli ve yabancı sanatçılardan oluşan yüze yakın resim ve heykel sergisinde görsel sanatlar yönetmeni olarak çalışmıştır. Üç yıldır görsel sanatlardan kopmadan edebiyat ile de ilgilenip hikayeler ve romanlar üzerine çalışmalarını sürdürmektedir.

Aylin Sökmen

Aylin Sökmen, 2007 yılında altKitap öykü ödülünü kazanmıştır. Öykü kitabı “Salt Okunur”(2009) Pupa Yayınları tarafından yayınlandı. 2010’dan beri elektronik yayınevi altkitap.net ve edebiyat/kültür dergisi altzine.net‘in yayın kurulu üyesi ve editörlerinden biri. Öyküleri, makaleleri ve röportajları IAN edebiyat, Varlık, XOXOtheMag, Notos, altZine.net, 212 magazine, artfulliving.com.trde yayınlandı. Geçmişte Virginia Üniversitesi Mezunlar Derneği’nin Kitap Kulübü faaliyetlerini yürüttü.

Kerim Miskavi

Kerim Miskavi İstanbul’da yaşayan bir mimar ve yazar. Eğitimini Houston’da Rice Üniversitesinde tamamladıktan sonra, 2014 yılında New York’a taşındı. Japon bir butoh koreograf için Arizona’da bir sahne tasarımından Hong Kong’da 9,000 metrekarelik bir müze cephesine kadar birçok farklı tipte proje üzerinde çalıştı. Mimarlığın içinde bulunduğumuz çevreyi kuvvetli ve yenilikçi kavramlarla daha iyi, daha güzel bir şekilde yeniden yaratma potansiyeline inanıyor.

Bizim İçin Yazmak İster Misiniz?

Sitemizi beğendiyseniz ve bizim için yazı yazmak, röportaj yapmak veya herhangi bir öneride bulunmak isterseniz hokkadan@gmail.com adresine yazabilirsiniz!

Bize Reklam Vermek İster Misin?

Hokkadan’da reklam vermek ister misin? O zaman hiç çekinme, hokkadan@gmail.com adresine yaz! Senden haber almayı bekliyor olacağız!